Forretningsudvalg

Landsformandskab

Svend Thorhauge
Landsformand, Valgudvalg, Principprogram, Internationalt tandem, Medlemsnetværk, Samværspolitik

Telefon: 40 33 16 70
Email: svend@thorhauge.dk
Sanne Klietsch
Næstformand, Valgudvalg, Medlemsnetværk, Landsmøde



Telefon: 29 88 16 92
Email: shklietsch@hotmail.com

Folketingsgruppens FU-medlemmer

Sofie Carsten Nielsen
Politisk leder


Email: sofie.carsten.
nielsen@ft.dk
Andreas Steenberg
Næstformand for folketingsgruppen

Telefon: 61 62 50 75
Email: rvanst@ft.dk

Team foreningsudvikling

Jens-Christian Navarro Poulsen
Digital udvikling, Principprogram, Folkemøde

Telefon: 61 33 44 58
Email: jenschristian.
poulsen@gmail.com
Sigrid Friis Proschowsky
Samværspolitik, Nytårsstævne



Telefon: 24 82 72 34
Email: sigridfrp@gmail.com

Frederik Aagaard Sørensen
Team politikudvikling



Telefon: 28 58 14 92
Email: frederik.aagaard.
sorensen@outlook.com
Johan Brødsgaard
Formand for kommunalpolitisk netværk, Valgudvalg (tilforordnet), Team valg og mobilisering

Telefon: 50 16 67 62
Email: johan.brodsgaard
@silkeborg.dk

Team politikudvikling

Søs Haugaard
Formand for organisationsnetværket, Principprogram, Kulturnat

Telefon: 26 74 38 65
Email: shaugd@hum.ku.dk

Charlotte Burgess
Formand for internationalt udvalg, Internationalt tandem


Telefon: 33 23 88 63
Email: charlotte.
burgess1911@gmail.com
Anders Thomsen
Principprogram, Medlemsnetværk


Telefon: 51 57 83 15
Email: andersthomsen
2002@msn.com
Morten Munch Jespersen
Principprogram

Telefon: 52 13 23 57
Email: morten.munch.
jespersen@gmail.com

Team valg og mobilisering

Jacob Kjær Robsøe
Formand for Radikal Ungdom, Valgudvalg (tilforordnet)


Telefon: 21 93 97 75
Email: robsoe14@hotmail.com
Jacob Netteberg
Formand for kandidatnetværket, Digital udvikling


Telefon: 22 31 32 07
Email: jacob@netteberg.dk
Rune Christiansen
Valgudvalg, Team politikudvikling, Principprogram, Nytårsstævne

Email: ruch@viauc.dk